Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w grudniu 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.12.2022

W grudniu br. w większości badanych obszarów oceny koniunktury gospodarczej formułowane przez przedsiębiorców są niekorzystne. Największe pogorszenie nastrojów odnotowano u jednostek z sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Także w budownictwie oceny koniunktury są gorsze niż w listopadzie. Podmioty prowadzące działalność usługową w transporcie i gospodarce magazynowej oraz informacji i komunikacji oceniają koniunkturę nieco bardziej optymistycznie niż w poprzednim miesiącu. Dla pozostałych prezentowanych obszarów wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w listopadzie.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w Aneksie).


Wyjdź z archiwum

Do góry