Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie dolnośląskim
w III kwartale 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.12.2020

W III kwartale 2020 r. w województwie dolnośląskim nastąpiło ożywienie na rynku pracy. W porównaniu do analogicznego kwartału 2019 r., jak i do kwartału poprzedniego zwiększyła się aktywność ekonomiczna ludności. Odnotowano więcej pracujących, zmniejszyła się natomiast li-czebność populacji bezrobotnych i biernych zawodowo. W konsekwencji wyższy był współczynnik aktywności zawodowej i wskaźnik zatrudnienia, zmniejszyła się natomiast stopa bezrobocia.

Zaobserwowano znaczny spadek obciążenia pracujących osobami niepracującymi, było ono mniejsze niż średnio w kraju.

Pod względem wysokości współczynnika aktywności zawodowej województwo dolnośląskie zajmowało wysokie 3. miejsce w kraju.

W przypadku osób biernych zawodowo będących w wieku produkcyjnym najczęstszą przyczyną bierności były obowiązki rodzinne — 31,6%. Liczba osób nieaktywnych na rynku pracy ze względu na obowiązki rodzinne i związane z prowadzeniem domu w ciągu roku zwiększyła się o 4,1%.

Wyjdź z archiwum

Do góry