Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie dolnośląskim w czwartym kwartale 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.03.2023

Opracowanie prezentuje dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo w województwie dolnośląskim uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Zawiera dane o wielkości i strukturze zasobów siły roboczej (według płci, miejsca zamieszkania, wieku, poziomu wykształcenia); jest to podstawowe źródło informacji o sytuacji na rynku pracy. Komentarz analityczny uzupełniono zestawieniami tabelarycznymi oraz prezentacją graficzną danych w formie map i wykresów.

Wyniki badania aktywności ekonomicznej ludności prezentującego dane przeciętne dla kwartału wskazują, że w 4 kwartale 2022 r. osoby aktywne zawodowo stanowiły 59,4% ludności w wieku 15–89 lat. Było to o 3,2 p.proc. więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 0,1 p.proc. mniej w  odniesieniu do 4 kwartału 2021 r. Dolnośląskie zajmowało 4. lokatę wśród województw pod względem wysokości tego wskaźnika.

Obciążenie pracujących osobami niepracującymi w województwie dolnośląskim ukształtowało się na niższym poziomie niż w kraju.

Osoby bezrobotne stanowiły w 4 kwartale 2022 r. 3,6% ludności aktywnej zawodowo w wieku 15–89 lat, a osoby bierne zawodowo - 40,6% ogółu ludności w wieku 15-89 lat.

Wyjdź z archiwum

Tagi

bezrobotni
Do góry