Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Wrocławia 2023

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazuję Państwu kolejne, ukazujące się od 1996 r., wydanie Rocznika Statystycznego Wrocławia 2023, w polsko-angielskiej wersji językowej. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie stanowi kompendium wiedzy o społeczeństwie, gospodarce i środowisku naturalnym stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze dane przedstawione w tej edycji Rocznika dotyczą okresu przypadającego na koniec pandemii COVID-19. Aby ułatwić Państwu ocenę, jaki wpływ wywarła pandemia na sytuację we Wrocławiu, jako nowy okres odniesienia w publikacji został przyjęty rok 2019.

Szczegółowe informacje dotyczące przemian społecznych i procesów zachodzących w gospodarce miasta zebrano w 20 działach tematycznych. Dodatkowo zamieszczono informacje z zakresu wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 m.in. dotyczące osób niepełnosprawnych.

Publikacja zawiera trzy tablice przeglądowe ukazujące podstawowe informacje o Wrocławiu w latach 2000, 2010, 2015 i 2022 oraz dane na tle województwa, kraju, a także wybranych polskich miast w 2022 r.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystyki publicznej, jak również ze źródeł pozastatystycznych.

Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami obejmującymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji zawartych w tablicach. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach.


Przekroje: Wrocław, wybrane informacje dla województwa i miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców.
Do góry