Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Wrocławia 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Układ tematyczny i sposób prezentowania danych nawiązują do poprzednich wydań Rocznika. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, zawiera bogaty zestaw informacji charakteryzujących poziom życia mieszkańców i sytuację gospodarczą Wrocławia.

Publikację rozpoczynają tablice przeglądowe ukazujące podstawowe informacje o Wrocławiu w latach 2000, 2005, 2010, 2015-2019 oraz dane na tle województwa, kraju i wybranych polskich miast w 2019 r.

Szczegółowe informacje dotyczące przemian społecznych i procesów zachodzących w gospodarce miasta zebrano w 20 działach tematycznych, z których każdy poprzedzono uwagami obejmującymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji zawartych w tablicach. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach.

Rocznik dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie Internetowej Urzędu Statystycznego we Wrocławiu wroclaw.stat.gov.pl.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystyki publicznej, jak również spoza resortu statystyki.

Publikacja w sprzedaży.
Cena książki: 28 zł
 

Przekroje: Wrocław, wybrane informacje dla województwa i miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców.

Pliki do pobrania

Do góry