Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Wrocławia 2012

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.02.2013
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Układ tematyczny i sposób prezentowania danych nawiązują do poprzednich wydań Rocznika. Publikację rozpoczynają tablice przeglądowe ukazujące podstawowe informacje o Wrocławiu w latach 2000, 2005, 2010 i 2011, oraz dane na tle województwa, kraju i miast będących siedzibą wojewody i (lub) sejmiku województwa w 2011 r.
Szczegółowe informacje dotyczące przemian społecznych i procesów zachodzących w gospodarce miasta zawarto w 20 działach tematycznych, z których każdy poprzedzono uwagami zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji.
W obecnej edycji Rocznika przedstawiono podstawowe wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, dotyczące ludności faktycznie zamieszkałej według płci, stanu cywilnego faktycznego, poziomu wykształcenia oraz o zasobach mieszkaniowych.
Interesującym uzupełnieniem materiału statystycznego są kartogramy prezentujące wybrane zjawiska o sytuacji społeczno – ekonomicznej Wrocławia.
Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystycznych statystyki publicznej, jak również spoza resortu statystyki.

Przekroje: Wrocław, wybrane informacje dla województwa i miast wojewódzkich

Pliki do pobrania

Pobierz ...
Pobierz 6.37 MB
Do góry