Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Wrocławia 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu kolejne, ukazujące się od 1996 r., wydanie Rocznika Statystycznego Wrocławia, w polsko-angielskiej wersji językowej. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, zawiera bogaty zestaw informacji charakteryzujących poziom życia mieszkańców i sytuację gospodarczą Wrocławia.

Szczegółowe dane dotyczące przemian społecznych i procesów zachodzących w gospodarce miasta zebrano w 20 działach tematycznych. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami obejmującymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji zawartych w tablicach. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach. Dodatkowo w bieżącym wydaniu zaprezentowano wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Tablice przeglądowe ukazują podstawowe informacje o Wrocławiu w latach 2000, 2005, 2010, 2015, 2018-2021 oraz dane na tle województwa, kraju i wybranych polskich miast w 2021 r.

Rocznik dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie Internetowej Urzędu Statystycznego we Wrocławiu wroclaw.stat.gov.pl. Szerszy zakres danych liczbowych oferuje Bank Danych Lokalnych https://bdl.stat.gov.pl/bdl/start.

Publikacja w sprzedaży.
Cena książki: 28 zł
 

Przekroje: Wrocław, wybrane informacje dla województwa i miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców.
Do góry