Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie dolnośląskim w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.05.2020

Walory kulturowe, przyrodnicze oraz dostępność komunikacyjna i dobry stan zagospodarowania turystycznego stanowią o wysokiej atrakcyjności województwa dolnośląskiego. Dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że region jest także popularnym kierunkiem podróży biznesowo-konferencyjnych. Region zyskuje duże zainteresowanie turystów dzięki atrakcyjności turystycznej Wrocławia oraz powiatów kłodzkiego i jeleniogórskiego, posiadających znaczące walory środowiskowe i kulturowe, a dodatkowo korzystne położenie w obszarze przygranicznym.

Na unikatowość regionu i wysoki potencjał turystyczny wpływ mają występujące na jego terenie różnorodne formy ochrony przyrody oraz takie elementy jak: zróżnicowana budowa geologiczna, bogaty świat roślin i zwierząt, wysoka lesistość i różnorodna sieć hydrograficzna oraz specyficzny klimat.

Walory przyrodnicze umożliwiają w regionie rozwój lecznictwa uzdrowiskowego oraz turystyki zdrowotnej i aktywnej, w tym uprawianie sportów zimowych i wodnych, wędrówki górskie na szlakach występujących na obszarze Sudetów czy turystyki rowerowej.

W niniejszej notatce, podobnie jak przed rokiem, uwagę skoncentrowano na atrakcyjności turystycznej województwa dolnośląskiego w kontekście wykorzystania bazy noclegowej turystyki.


Do góry