Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Dolnośląskiego 2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikację rozpoczynają tablice przeglądowe przedstawiające m.in. najistotniejsze dane w porównaniu do kraju oraz w ujęciu retrospekcyjnym za lata 2000, 2005, 2010 i 2013–2017. Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w 23 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach.

W obecnej edycji Rocznika pragniemy zwrócić uwagę Państwa na wprowadzone zmiany metodologiczne i zakres prezentowanych danych w dziale tematycznym „Edukacja i wychowanie”. Ponadto w dziale „Budżety gospodarstw domowych” po raz pierwszy zaprezentowano informacje dotyczące subiektywnej oceny sytuacji materialnej gospodarstw domowych.

Rocznik dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie Internetowej Urzędu wroclaw.stat.gov.pl

Uwadze Czytelników pragnę również polecić opracowanie pt. „Województwo Dolnośląskie 2017 – Podregiony, Powiaty, Gminy”, będące rozwinięciem Rocznika w przekroju terytorialnym.

Publikacja w sprzedaży:
Cena książki: 28 zł

Przekroje: województwo
Do góry