Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Dolnośląskiego 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przekazuje Państwu dwudzieste drugie wydanie „Rocznika Statystycznego Województwa Dolnośląskiego”.

Publikacja zawiera bogaty zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa. Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w 21 działach tematycznych. Opracowanie kończą dwie tablice przeglądowe zawierające ważniejsze dane o województwie w latach 2000, 2010, 2015 i 2020 oraz wybrane informacje o województwie na tle kraju w 2020 r. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu prezentowanych informacji.

W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono zmianę w układzie tematycznym Rocznika - dział „Ceny” został połączony z działem „Handel”.

Natomiast w dziale „Wynagrodzenia. Świadczenia społeczne” zaprezentowano dane z badania o strukturze wynagrodzeń według zawodów, przeprowadzanego co 2 lata (w obecnej edycji za październik 2020 r.).

Opracowanie dostępne jest w formie książkowej oraz na stronie internetowej Urzędu wroclaw.stat.gov.pl.

Przekroje: województwo
Do góry