Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Dolnośląskiego 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikację rozpoczynają tablice przeglądowe przedstawiające m.in. najistotniejsze dane w porównaniu do kraju oraz w ujęciu retrospekcyjnym za lata 2000, 2005 i 2009–2014. Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w 23 działach tematycznych, które poprzedzają uwagi ogólne zawierające wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach.

W obecnej edycji Rocznika pragniemy zwrócić uwagę Państwa na wprowadzone zmiany metodologiczne
w obszarze tematycznym „Rachunki regionalne”, z tytułu kontynuacji prac nad wdrożeniem standardów meto-dycznych „Europejskiego Systemu Rachunków (ESA 2010)”. Ponadto w dziale „Edukacja i wychowanie” grupy kierunków kształcenia uczniów podano zgodnie z Międzynarodową Standardową Klasyfikacją Edukacji (ISCED-F 2013).

Rocznik, poza wydaniem książkowym wzbogaconym o płytę CD zawierającą tablice w formacie Excel, dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie Internetowej Urzędu http://wroclaw.stat.gov.pl oraz na płycie CD.

Publikacja w sprzedaży:
Cena książki: 28 zł
Cena CD-ROM: 15 zł

Przekroje: województwo
Do góry