Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie dolnośląskim w 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

Przedstawiamy Państwu kolejną edycję publikacji „Rynek pracy w województwie dolnośląskim w 2017 r.”, w której zaprezentowane zostały w szerokim ujęciu szczegółowe informacje o pracujących, bezrobotnych, wynagrodzeniach, a także warunkach pracy i wypadkach przy pracy w 2017 r.

Publikacja dotąd wydawana w serii wydawniczej „Informacje i opracowania statystyczne”, po raz pierwszy ukazuje się w serii „Analizy statystyczne”. Uległ zmianie charakter opracowania, które dostarcza nie tylko informacji, ale także zawiera wiele ocen zachodzących procesów. Podstawą ocen jest szerokie tło europejskie, zastosowanie nowych ujęć i przekrojów danych oraz m.in. badania typologiczne struktur zatrudnienia w powiatach.

Większość zjawisk zobrazowano na wykresach i kartogramach. Dotyczą one z jednej strony informacji w układzie powiatowym, a z drugiej strony wojewódzkim, co umożliwia porównanie podstawowych danych w odniesieniu do innych województw, a także do Polski.

Ograniczono zakres zestawień tabelarycznych w tekście publikacji, ale nie zrezygnowano z dostarczenia czytelnikom zestawu podstawowych i szczegółowych informacji na temat dolnośląskiego rynku pracy, w tym w podziale na podregiony, powiaty i gminy. Zestaw 64 tabel jest dostępny w formacie Excel.

Publikacja w sprzedaży:

Cena książki: 25 zł


Przekroje: województwo, wybrane informacje wg podregionów, powiatów i gmin, sekcje PKD 2007
Do góry