Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie dolnośląskim w 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.02.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawia Państwu kolejną edycję publikacji „Rynek pracy w województwie dolnośląskim”, w której zaprezentowane zostały szczegółowe informacje o pracujących, bezrobotnych, wynagrodzeniach, a także warunkach pracy oraz wypadkach przy pracy w 2018 r.

Publikacja po raz drugi ukazuje się w serii „Analizy statystyczne”. W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono nowe ujęcia i przekroje danych. Opracowanie przedstawia wiele ciekawych informacji, a także interpretacji zachodzących zmian oraz występujących zróżnicowań. W komentarzach punktami odniesienia są inne regiony krajowe i europejskie oraz cele strategiczne wyznaczone w ramach polityki zatrudnienia. Interesujących wniosków dostarczają także badania typologiczne struktur zatrudnienia w powiatach.

Większość zjawisk przedstawiono na wykresach i kartogramach. Dane ujmowane są głównie w przekrojach powiatowym i wojewódzkim, co ilustruje wewnętrzne zróżnicowanie dolnośląskiego rynku pracy i ukazuje jego specyfikę na tle kraju.

Szczegółowe dane o rynku pracy, w tym na temat aktywnych i biernych ekonomicznie, pracujących, bezrobotnych, popytu na pracę, wynagrodzeń, warunków pracy oraz realizacji celów strategicznych polityki zatrudnienia są dostępne na stronie internetowej GUS w bazach:

Publikacja w sprzedaży:

Cena książki: 25 zł


Przekroje: województwo, wybrane informacje wg podregionów, powiatów i gmin, sekcje PKD 2007
Do góry