Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 24.05.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawia kolejną edycję publikacji pt. „Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim”. Zostały w niej zaprezentowane w szerokim ujęciu informacje dotyczące dochodów, wydatków i wyników finansowych gmin, miast na prawach powiatu, powiatów i samorządowego województwa w 2020 r.

Od 2017 r. publikacja ukazuje się w serii „Analizy statystyczne”. W obecnej edycji uległa rozszerzeniu część poświęcona wykorzystaniu funduszy europejskich, a nowym zagadnieniem jest ocena wpływu na finanse samorządowe szczególnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, silnie odczuwalnej zwłaszcza w gminach turystycznych w 2020 r. Opracowanie składa się z obszernej części analitycznej, uzupełnionej o ilustrację graficzną i aneks tabelaryczny.

Wyrażamy nadzieję, że zaprezentowany w publikacji materiał statystyczny będzie interesującym źródłem wiedzy o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego województwa dolnośląskiego i jednocześnie inspiracją do dalszego zgłębiania tej tematyki.

Przekroje: gminy, powiaty, miasta na prawach powiatu, województwa
Do góry