Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 17.03.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawia Państwu kolejną edycję publikacji pt. „Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim”, w której zaprezentowane zostały w szerokim ujęciu informacje dotyczące dochodów, wydatków i wyników finansowych budżetów gmin, powiatów, miast na prawach powiatu i województwa w 2019 r.

Od 2017 r. publikacja ukazuje się w serii „Analizy statystyczne”. Obecna edycja została rozszerzona m.in. o ocenę samorządowych wydatków oświatowych oraz socjalnych, w tym związanych z realizacją programu „Rodzina 500 plus”. Opracowanie składa się z części analitycznej – syntezy badań, uzupełnionej o ilustrację graficzną, uwag ogólnych oraz aneksu tabelarycznego.

Polecając Państwa uwadze niniejszą publikację mam nadzieję, że zaprezentowany w niej materiał statystyczny będzie interesującym źródłem wiedzy o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim i jednocześnie inspiracją do dalszego zgłębiania tej tematyki.

Przekroje: gminy, powiaty, miasta na prawach powiatu, województwa
Do góry