Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Spis próbny NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Spis próbny już się rozpoczął!


Spisz się wygodnie na komputerze,
tablecie lub telefonie dzięki aplikacji spisowej.

#zostanwdomuKiedy odbędzie się spis próbny?

Spis próbny w gminie wiejskiej Kłodzko zostanie przeprowadzony w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r.


Jaki jest cel spisu próbnego?

Spis próbny jest generalnym sprawdzianem przed spisem powszechnym, który odbędzie się w 2021 r. Jego celem jest przetestowanie i weryfikacja przyjętych rozwiązań metodologicznych, organizacyjnych oraz technicznych przewidzianych do zastosowania w spisie powszechnym.


Jak można się spisać?

Samodzielnie (samospis to obowiązkowa metoda przekazania danych) – korzystając z aplikacji internetowej, dostępnej od 1 kwietnia 2020 r. na stronie internetowej spis.gov.pl. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne, proste. Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia, czy niepełnosprawność) nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, skontaktuje się z nim rachmistrz telefoniczny.


Jakie informacje będą zbierane podczas spisu?

  1. Charakterystyka demograficzna
  2. Aktywność ekonomiczna
  3. Poziom wykształcenia
  4. Niepełnosprawność
  5. Migracje wewnętrzne i zagraniczne
  6. Charakterystyka etniczno-kulturowa
  7. Gospodarstwa domowe i rodziny
  8. Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki)

Czy moje dane będą bezpieczne?

Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji.

Wszystkie zebrane od respondentów dane objęte są tajemnicą statystyczną. Będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.


Gdzie mogę się zapoznać z treścią ustawy o spisie?

Treść ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest dostępna na stronie: https://spis.gov.pl/Pliki/ustawa%20o%20NSP.pdfDo góry