Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie dolnośląskim w latach 2015-2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 22.08.2018
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Przekazujemy Państwu w nowej odsłonie graficznej kolejną edycję publikacji ukazującej się w cyklu 3-letnim, w której zaprezentowano informacje o infrastrukturze turystycznej oraz jej wykorzystaniu w województwie dolnośląskim w latach 2015-2017. Poprzednie pozycje, prezentujące turystykę w województwie dolnośląskim, obejmowały lata 2008-2011 oraz 2012-2014 i dostępne są na stronach internetowych Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.

W publikacji przedstawiono analizę opisową ważniejszych zjawisk, wzbogaconą ilustracjami graficznymi, uzupełnioną o wyjaśnienia podstawowych pojęć i definicji charakteryzujących zjawiska z zakresu zagospodarowania turystycznego oraz intensywności ruchu turystycznego.

Zasadnicza część publikacji dotyczy danych o województwie dolnośląskim jako całości. Wybrane informacje zaprezentowano także w przekroju powiatów i gmin. Ponadto w celu przedstawienia możliwie pełnego potencjału turystycznego województwa, najważniejsze informacje ukazano również na tle kraju oraz pozostałych województw. Wybrane zjawiska zilustrowano na wykresach i mapach.

Informacje przedstawione w publikacji pochodzą ze stałych badań statystycznych realizowanych przez statystykę publiczną, ze sprawozdań PTTK oraz informacji Euroregionów Nysa i Glacensis. Podstawowym źródłem danych jest miesięczne badanie prowadzone na sprawozdaniu o wykorzystaniu turystycznych obiektów noclegowych (KT-1), obejmującym obiekty o liczbie miejsc noclegowych 10 i więcej.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty i gminy
Do góry