Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie dolnośląskim w latach 2012-2014

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.10.2015
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Publikacja składa się z uwag metodycznych, części opisowej i tabelarycznej. W uwagach metodycznych przedstawiono podstawowe pojęcia i definicje, metodologię badania, a także definicje wskaźników charakteryzujących stopień zagospodarowania turystycznego oraz intensywność ruchu turystycznego. W części opisowej scharakteryzowano bazę turystyczną województwa – jej rozmieszczenie, wykorzystanie oraz rozwój w badanym okresie, a także pozycję na tle kraju. W części tabelarycznej zawarto zestawienia liczbowe dotyczące turystycznych obiektów noclegowych oraz działalności PTTK.

Podstawowe informacje zaprezentowano w przekroju podregionów, powiatów i gmin. Ponadto w celu przedstawienia możliwie pełnego potencjału turystycznego województwa, najważniejsze informacje ukazano również na tle kraju oraz pozostałych województw. Wybrane zjawiska i relacje zilustrowano na mapach i wykresach.

Publikacja w sprzedaży:
Cena CD-ROM: 15 zł

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty i gminy
Do góry