Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Województwo Dolnośląskie. Podregiony. Powiaty. Gminy 2014

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 19.01.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Kolejna edycja publikacji WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – PODREGIONY, POWIATY, GMINY. Stanowi ona rozwinięcie Rocznika Statystycznego Województwa Dolnośląskiego 2014 w przekroju terytorialnym.

Opracowanie zawiera obszerny zestaw informacji charakteryzujących sytuację demograficzną oraz stan gospodarki w ujęciu podregionów, powiatów oraz gmin w 2013 r. Obecna edycja publikacji zawiera tablice przeglądowe z danymi o województwie w latach 2000, 2005, 2008-2013 oraz ważniejszymi danymi o podregionach i powiatach w latach 2005 i 2013.

Szczegółowe dane statystyczne pogrupowano w 16 działach tematycznych, poprzedzonych uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące podstawowych pojęć oraz metodologii i zakresu informacji. Wybrane informacje przedstawiono na mapach.

W tegorocznym wydaniu dane z zakresu rachunków regionalnych po raz pierwszy zostały opracowane i zaprezentowane zgodnie z zasadami Europejskiego Systemu Rachunków ESA 2010, wprowadzonego rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z 2013 r. w sprawie europejskiego systemu rachunków narodowych i regionalnych.

Opracowanie dostępne jest w formie książkowej wzbogaconej o płytę CD zawierającą tablice w formacie .xls, a także na płycie CD w postaci plików w formacie .pdf oraz na stronie internetowej Urzędu http://wroclaw.stat.gov.pl

Publikacja w sprzedaży:
Cena książki: 28 zł
Cena CD-ROM: 15 zł

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry