Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Święto Ulicy Oławskiej - relacja z imprezy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
11.10.2023

7 października br. odbyło się we Wrocławiu Święto Ulicy Oławskiej, zorganizowane przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu i V Records, przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

W organizację i świętowanie zaangażowały się instytucje i przedsiębiorcy prowadzący działalność przy tej ulicy oraz inne zaproszone instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, rzemieślnicy, wytwórcy produktów regionalnych oraz mieszkańcy miasta i turyści.

Dzieci mogły uczestniczyć w przygotowanych animacjach, a dorośli otrzymać bilety na mecze piłki nożnej, oferowane przez przedstawicieli Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław lub wygrać przekazaną przez Klub koszulkę piłkarza Petra Schwarza z podpisami zawodników drużyny. W organizowanych konkursach można było też wygrać vouchery do restauracji i barów znajdujących się przy ul. Oławskiej (Oliwa i Ogień, Hubertus, Etno Cafe, Green Caffe Nero, VERTIGO, Polish Lody) lub upominki przekazane przez sklep AE Woman i Lolita. Dla wszystkich dużą atrakcją były pokazy sprzętu i działalności Policji, Straży Pożarnej, 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ale też zaprezentowany przez wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kultowy autobus „Ogórek”. Dla odwiedzających przygotowano liczne warsztaty i konkursy. Na stoiskach oferowano wyroby regionalne (spożywcze, rękodzieło), a chętni mogli wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub dowiedzieć się, w jaki sposób skorzystać z programu „Profilaktyka 40+”.  Na imprezie nie zabrakło także dobrej muzyki, a do uśmiechu dzieci i dorosłych zachęcał clown.

Wśród uczestników imprezy pracownicy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu przeprowadzili krótki sondaż dotyczący danych statystycznych. Oto jego wyniki: Wyniki_sondażu

Tegoroczna edycja Święta Ulicy Oławskiej była nie tylko wydarzeniem miejskim, ale też regionalnym.

Została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i wpisała się w obchody Święta Województwa Dolnośląskiego.

Galeria zdjęć:

Do góry