Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Sytuacja demograficzna województwa dolnośląskiego w 2020 r.

30.07.2021
Przekazujemy Państwu kolejną edycję publikacji „Sytuacja demograficzna województwa dolnośląskiego w 2020 r.” w ramach serii wydawniczej „Analizy statystyczne”. Opracowanie zawiera podstawowe dane o liczbie i strukturze ludności oraz ruchu naturalnym i wędrówkowym na terenie województwa dolnośląskiego. Zakres tematyczny oraz forma prezentacji danych umożliwiają analizę zjawisk demograficznych zachodzących w regionie na przestrzeni ostatnich lat. Zaprezentowane w opracowaniu procesy demograficzne zostały opatrzone komentarzem analitycznym i przedstawione na tle kraju i innych województw oraz w podziale na powiaty i gminy województwa dolnośląskiego. Wybrane zjawiska zilustrowano na wykresach i mapach. Szczegółowe informacje o stanie i strukturze ludności oraz o ruchu naturalnym i migracjach dostępne są na stronie internetowej GUS https://stat.gov.pl → Banki i bazy danych – między innymi w bazie Demografia, w Banku Danych Lokalnych oraz w ramach Platformy Analitycznej SWAiD – Dziedzinowe Bazy Wiedzy – Demografia.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Notatka informacyjna Koniunktura gospodarcza w lipcu 2021 r.

30.07.2021
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Pomoc społeczna w województwie dolnośląskim w 2020 r.

30.07.2021
Wiedza o problemach społecznych stanowi podstawę do ustalenia hierarchii potrzeb, które powinny zostać zaspokojone w pierwszej kolejności by poprawić warunki i jakość życia osób należących do grup wykluczonych społecznie
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w czerwcu 2021 r.

28.07.2021
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
1    22  23  24  25  26  27  28  29  30    61
Do góry