Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

O konferencji

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w 3. edycji konferencji naukowej pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”, organizowanej przez Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Urząd Statystyczny we Wrocławiu oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w dniu 16 maja 2024 r. we Wrocławiu. Tegoroczna edycja wydarzenia ma charakter hybrydowy. Organizowana konferencja naukowa jest kontynuacją wieloletnich spotkań środowisk naukowych, partnerów gospodarczych, przedstawicieli samorządu terytorialnego i statystyki publicznej, którym bliskie są zagadnienia związane z kształtowaniem i monitorowaniem procesów rozwoju społeczno-gospodarczego w przestrzeni.

Celem konferencji jest prezentacja dorobku środowiska naukowego oraz wyników badań prowadzonych przez statystykę publiczną, a także przegląd dobrych praktyk i dyskusja na temat przemian społecznych, gospodarczych i przestrzennych, zachodzących zarówno na poziomie regionalnym, jak i lokalnym. Ponadto zamierzeniem konferencji jest stworzenie platformy do dyskusji naukowców i przedstawicieli statystyki publicznej oraz jednostek samorządu terytorialnego nad determinantami kształtującymi współczesny rozwój społeczno-gospodarczy w różnej skali przestrzennej. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o praktyczne warsztaty prowadzone przez specjalistów z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu pn. Jak dobrze zarządzać JST w oparciu o dane? System Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) dla praktyków.

Tematyka konferencji obejmuje w szczególności:

  • rozwój przestrzenny w ujęciu lokalnym i regionalnym;
  • polskie regiony i miasta wobec turbulentnych uwarunkowań współczesnej gospodarki;
  • współczesne wyzwania stojące przed samorządem terytorialnym i administracją publiczną w procesie kształtowania i monitorowania procesów rozwoju społeczno-gospodarczego, w szczególności zagadnienia związane ze sprawiedliwą transformacją i zieloną gospodarką;
  • kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość w lokalnej i regionalnej przestrzeni społeczno-gospodarczej;
  • rynki nieruchomości i ich otoczenie instytucjonalne;
  • wykorzystanie danych spisowych do realizacji polityk regionalnych.

Miejsce konferencji

forma stacjonarna

Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

ul. Kamienna 43/45

50-545 Wrocław


Uczestnictwo w formie zdalnej:

platforma MS Teams


Do góry