Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie dolnośląskim. Charakterystyka demograficzna - NSP Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.05.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja „Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie dolnośląskim. Charakterystyka demograficzna” to kolejne opracowanie przedstawiające wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2011 r.
Spis 2011 był pierwszym powszechnym badaniem statystycznym zrealizowanym wyłącznie przy wykorzystaniu formularzy elektronicznych. Do jego przeprowadzenia, jako źródła danych, wykorzystano rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej, a niektóre tematy zbadano w dużym badaniu reprezentacyjnym.
Zakres informacyjny publikacji dotyczy charakterystyki demograficznej i społecznej gospodarstw domowych, rodzin oraz ludności w gospodarstwach domowych. W opracowaniu wyodrębnione zostały gospodarstwa jednorodzinne, dwurodzinne, trzy i więcej rodzinne lub nierodzinne, które charakteryzowano według cech demograficzno-społecznych (m. in. płeć, wiek, wykształcenie czy liczba osób w gospodarstwie domowym), oraz miejsce
zamieszkania (miasta i wieś). Podstawowe informacje dotyczące gospodarstw domowych według liczby osób, składu rodzinnego oraz liczby rodzin według typów zaprezentowano na poziomie podregionów i powiatów.

Publikacja w sprzedaży:
Książka:
20 zł
Cena CD-ROM: 15 zł

Przekroje: miasta, wieś, podregiony, powiaty, wybrane informacje dla gmin
Do góry