Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Charakterystyka gospodarstw rolnych w 2013 r. w województwie dolnośląskim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.10.2014

Przekazujemy Państwu opracowanie przedstawiające wyniki badania reprezentacyjnego „Struktura gospodarstw rolnych w województwie dolnośląskim” (formularz R-SGR) przeprowadzonego w dniach 1 czerwca - 8 lipca 2013 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1166/2008, wszystkie kraje członkowskie miały obowiązek przeprowadzić badanie struktury gospodarstw rolnych w 2013 r. Omawiane badanie spełnia potrzeby informacyjne zarówno krajowe jak i Unii Europejskiej. Realizacja badania o tak szerokim zakresie zarazem podmiotowym jak i przedmiotowym, była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, części analitycznej i części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w badaniu oraz schemat losowania próby. W uwagach analitycznych zaprezentowano charakterystykę gospodarstw rolnych według wybranych kryteriów, w tym podstawowe dane ukazano w porównaniu do wyników PSR 2010. Część tabelaryczna zawiera szeroki zakres informacji z poszczególnych obszarów tematycznych badania na poziomie województwa.

Przekroje: Województwo
Do góry