Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wynagrodzenia w województwie dolnoslaskim w 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.09.2020

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawia Państwu publikację „Wynagrodzenia w województwie dolnośląskim w 2018 r.”, w której zaprezentowane zostały w różnych przekrojach informacje o wynikach badania struktury i zróżnicowania wynagrodzeń osób zatrudnionych w województwie dolnośląskim.

Takie szczegółowe badania wynagrodzeń odbywają się w Polsce i krajach unijnych co 2 lata i zawsze dotyczą wynagrodzeń za październik. Wyniki mają charakter wieloprzekrojowy i umożliwiają przeprowadzenie analiz z uwzględnieniem cech pracujących osób takich, jak: płeć, wiek, poziom wykształcenia, staż pracy oraz szczególnie interesujące dla Czytelników dane o wynagrodzeniach według wykonywanych zawodów. Pozostałe podstawowe przekroje danych odnoszą się do cech opisujących zakłady pracy, jak: sektor własności, rodzaj działalności i wielkość zakładów.
Publikacja ukazuje się w serii „Analizy statystyczne”. Przedstawia wiele ciekawych informacji, a także ocen skali i przyczyn zmian poziomu wynagrodzeń oraz czynników wpływających na ich zróżnicowanie występujące w różnych przekrojach. W komentarzach punktami odniesienia dla wielkości i struktury płac w województwie dolnośląskim są inne regiony kraju, Polska oraz inne kraje europejskie. Większość zjawisk przedstawiono na wykresach i kartogramach.

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter opisowy i analityczny, ukazuje się drukiem oraz na stronie internetowej w formie elektronicznej. Drugą częścią jest obszerny aneks tabelaryczny składający się z 19 przekrojowych tabel, dostępny w formacie Excel na stronie internetowej Urzędu: wroclaw.stat.gov.pl.

Do góry