Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie dolnośląskim w latach 2013-2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.12.2017
Częstotliwość wydania: Co 4 lata

Przekazujemy Państwu publikację Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie dolnośląskim w latach 2013-2016, która jest kolejnym, ukazującym się w cyklu czteroletnim, zbiorczym opracowaniem o tematyce ekologicznej. Opracowanie zawiera szereg informacji opisujących stan środowiska naturalnego oraz procesy w nim zachodzące. Po raz pierwszy publikacja ukazuje się w wersji polsko-angielskiej.

Opracowanie rozpoczynają tablice przeglądowe przedstawiające m.in.: ważniejsze dane o stanie, zagrożeniu i ochronie środowiska w latach 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 w województwie dolnośląskim, ważniejsze dane na tle kraju i województw oraz według podregionów i powiatów w roku 2016. Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w 8 działach tematycznych, które poprzedzają uwagi ogólne i metodyczne zawierające omówienie zakresu, źródeł i zasad grupowania danych, metod badań i ich organizacji, a także ważniejsze pojęcia, definicje i interpretacje wielkości oraz wskaźników statystycznych zawartych w publikacji. Część tabelaryczną poprzedza również analiza wybranych aspektów stanu i ochrony środowiska w województwie. Wybrane zjawiska zilustrowano na wykresach.

Mając na uwadze znaczącą funkcję ekologiczną i społeczną lasów, w publikacji przedstawiono szeroki zakres danych dotyczących charakterystyki zasobów leśnych, a także zagrożenia i ochrony środowiska leśnego.

Publikacja w sprzedaży:
Cena CD-ROM : 15 zł

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy, wybrane informacje dla województw
Do góry