Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nauka, technika i innowacyjność w województwie dolnośląskim w latach 2005-2008

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.03.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Opracowanie w kompleksowy sposób prezentuje informacje dotyczące nauki i techniki oraz zasobów ludzkich dla nauki i techniki (HRST) i rozwoju innowacyjności.
W publikacji zamieszczono wyniki badań statystycznych za lata 2005–2008, które zaprezentowano w czterech grupach tematycznych: działalność badawcza i rozwojowa, działalność innowacyjna przedsiębiorstw w przemyśle i środki automatyzacji, społeczeństwo informacyjne, zasoby ludzkie dla nauki i techniki.
Każda z tych grup składa się z podstawowych pojęć i definicji, wyników badań – syntezy oraz części tabelarycznej. Wybrane zjawiska i relacje zilustrowane zostały na wykresach i mapach. Dane prezentowane są w różnych przekrojach, w zależności od tematu i możliwości.
Informacje o działalności badawczo-rozwojowej opracowano według rodzajów jednostek, sektorów instytucjonalnych, sektorów i form własności, kierunków działalności, źródeł finansowania oraz województw.
W części dotyczącej działalności innowacyjnej zamieszczono dane z zakresu udziału przedsiębiorstw innowacyjnych w ogólnej liczbie jednostek oraz ich struktury, a także kategorii nakładów według sektorów i form własności, kierunków działalności, klas wielkości jednostek oraz oceny celów działalności innowacyjnej i środków automatyzacji procesów produkcyjnych.
W ramach społeczeństwa informacyjnego zaprezentowano wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) w przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych oraz komputeryzację w szkołach.

Przekroje: województwo, wybrane informacje dla powiatów i województw
Do góry