Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność inwestycyjna i środki trwałe w województwie dolnośląskim w latach 2013-2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2017
Częstotliwość wydania: Co 4 lata

Celem opracowania jest przedstawienie informacji dotyczących wartości, dynamiki i struktury nakładów inwestycyjnych oraz wartości środków trwałych i stopnia ich zużycia dla całej gospodarki narodowej,  przedsiębiorstw o liczbie pracujących powyżej 9 osób oraz dla państwowych samorządowych jednostek budżetowych.

Publikacja składa się z części analitycznej i tabelarycznej poprzedzonych uwagami metodycznymi zawierającymi definicje podstawowych pojęć. W części tabelarycznej zaprezentowano tablice przeglądowe zawierające podstawowe informacje o nakładach inwestycyjnych i środkach trwałych w województwie dolnośląskim na tle kraju i innych województw, a następnie tablice dotyczące województwa dolnośląskiego.

Dane prezentowane są w układzie Polskiej Klasyfikacji Działalności – PKD 2007. W ujęciu przestrzennym dane przedstawiono w układzie powiatów i miast na prawach  powiatu.

Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach. 

Przekroje: Polska, regiony, województwo, podregiony, powiaty
Do góry