Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.05.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny we Wrocławiu  przygotował kolejną edycję rocznego „Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego”. Publikacja to analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa oraz prezentacja ich zróżnicowania wewnętrznego w zakresie zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, tj. kapitału ludzkiego (w tym procesów demograficznych, zasobów pracy, zdawalności egzaminów maturalnych), jakości życia mieszkańców, gospodarki, z uwzględnieniem procesów związanych z rozwojem przedsiębiorczości, realizacją inwestycji, produkcji i usług, infrastruktury gospodarki, finansów publicznych, ochrony środowiska. Kategorie przedstawione są w ujęciu dynamicznym (w retrospekcji wieloletniej), a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju.

Układ tematyczny publikacji pozwala na skuteczną identyfikację potrzeb rozwojowych województwa dolnośląskiego.

„Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego” wzbogacono tablicami oraz prezentacją graficzną w postaci map i wykresów, co pozwala na szybką i efektywną percepcję informacji statystycznych i przedstawionych za ich pomocą relacji przestrzennych zjawisk.

Podstawową część Raportu uzupełniono tablicami zawierającymi przegląd ważniejszych danych dla województwa dolnośląskiego, Wrocławia oraz miast na prawach powiatu.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy, sekcje i działy PKD 2007.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, sekcje i działy PKD 2007, grupy COICOP, sektory własności
Do góry