Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ekonomia społeczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

"Zintegrowany system monitorowania sektora ekonomii społecznej" - 2020

Występujący obecnie w Polsce stan epidemii wywiera wpływ na funkcjonowanie instytucji publicznych, w tym organów jednostek samorządu terytorialnego. W tym trudnym okresie ma również miejsce wiele zmian w życiu społecznym i gospodarczym, których identyfikacja jest niezbędna dla efektywnego prowadzenia polityk publicznych. Wymaga to zachowania ciągłości gromadzenia danych, które opisują poszczególne zjawiska społeczne i gospodarcze.

W ostatnich latach Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z Głównym Urzędem Statystycznym podjęło działania umożliwiające statystyczny opis rozwijającego się sektora ekonomii społecznej. W 2018 roku zrealizowane zostało z Państwa udziałem pierwsze badanie, natomiast w okresie maj-czerwiec br. przeprowadzona zostanie jego druga edycja. Działania te są podejmowane w ramach projektu „Zintegrowany system monitorowania sektora ekonomii społecznej”, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest stworzenie trwałego i kompleksowego systemu monitorowania kondycji sektora ekonomii społecznej oraz ogólnodostępnego narzędzia internetowego, w którym będą prezentowane kluczowe wskaźniki.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji badania „Rozwój ekonomii społecznej w jednostkach samorządu terytorialnego”. Badanie realizowane jest na formularzu ES-JST, który zostały opracowany w trzech wariantach: dla gmin i dzielnic m. st. Warszawy (ES-G), powiatów (ES-P) i województw (ES-W).

Przekazanie danych przyczyni się do zwiększenia możliwości programowania oraz monitorowania rozwoju sektora ekonomii społecznej na poziomie krajowym, regionalnym oraz lokalnym, co może przełożyć się na wzrost stopnia zaspokojenia potrzeb społecznych również w Państwa jednostce.

Łącząc podziękowania za dotychczasową współpracę uprzejmie prosimy o życzliwe odniesienie się do udziału w niniejszym badaniu. Jednocześnie dziękujemy za wysiłek włożony w wypełnienie formularza.

Do góry