Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Sytuacja społeczno-gospodarcza Wrocławia w trzecim kwartale 2023 r.

29.11.2023
Publikacja zawiera dane dotyczące Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk, takich jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, finanse przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwo publiczne. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Wrocławia w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa dolnośląskiego w 3 kwartale 2023 r

29.11.2023
Podstawowe statystyczne informacje wynikowe charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw i inwestycji, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w październiku 2023 r.

29.11.2023
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w województwie dolnośląskim

27.11.2023
Dolnośląskie przedsiębiorstwa niefinansowe zatrudniające co najmniej 50 osób wykazały się w 2022 r. rentownością obrotu netto na poziomie średniej ogólnopolskiej. Nie dotyczyło to jednak wszystkich rodzajów działalności. Efektywność gospodarowania w zakwaterowaniu i gastronomii, handlu, transporcie i magazynowaniu, a także w przetwórstwie przemysłowym była w 2022 r. na Dolnym Śląsku niższa niż średnio w Polsce. Także większy odsetek dolnośląskich przedsiębiorstw zakończył rok stratami – dotyczyło to co 5. jednostki. Natomiast duże przedsiębiorstwa w regionie cechowała wyższa rentowność (lecz niższa płynność) niż pozostałe duże firmy w kraju. Z kolei w 1. półroczu 2023 r. zanotowano wśród dolnośląskich przedsiębiorstw sytuację znacznie lepszą niż średnio w Polsce. Efektem niskiej dynamiki wzrostu przychodów, a nawet spadku zysku netto polskich przedsiębiorstw, następującego pomimo dużej inflacji, stał się spadek krajowego PKB w 2 pierwszych kwartałach 2023 r. Natomiast wyniki finansowe dolnośląskich przedsiębiorstw w tym okresie okazały się zdecydowanie lepsze niż w kraju.
Czytaj dalej
1    12  13  14  15  16  17  18  19  20    65
Do góry