Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pracujący, zatrudnieni i bezrobotni w województwie dolnośląskim w 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.02.2024

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawia Państwu publikację „Pracujący, zatrudnieni i  bezrobotni w województwie dolnośląskim w 2022 r.”, w której zaprezentowane zostały szczegółowe informacje o  najważniejszych aspektach rynku pracy. W  opracowaniu zawarto informacje dotyczące aktywności ekonomicznej ludności, popytu na pracę, pracujących, bezrobocia rejestrowanego czy warunków pracy. Publikacja ukazuje się w serii „Analizy statystyczne” i oprócz danych liczbowych, zawiera także komentarze analityczne opisujące zachodzące procesy.

Większość zjawisk zobrazowano na wykresach i kartogramach w układzie powiatowym oraz wojewódzkim, co umożliwia porównanie podstawowych danych nie tylko w skali Dolnego Śląska, ale także w odniesieniu do innych województw oraz Polski.

Szczegółowe dane o rynku pracy, w tym na temat aktywnych i biernych ekonomicznie, pracujących, bezrobotnych, popytu na pracę, warunków pracy oraz realizacji celów strategicznych polityki zatrudnienia są dostępne na stronie internetowej GUS w bazach:

Do góry