Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobocie w województwie dolnośląskim w latach 2003-2009. Wieloaspektowa analiza statystyczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.03.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Przekazujemy Państwu publikację Bezrobocie w województwie dolnośląskim w latach 2003-2009. Wieloaspektowa analiza statystyczna, której celem jest diagnoza rynku pracy województwa dolnośląskiego w zakresie bezrobocia na podstawie danych gromadzonych przez resort statystyki publicznej. Szczególną uwagę zwrócono na zmiany w stanie ilościowym, natężeniu i strukturze zasobu bezrobotnych w skali całego województwa oraz w przekroju powiatowym i gminnym. Dokonano również analizy strumieni osób napływających i odpływających z zasobu bezrobocia. Ponadto, podjęto próbę określenia w przekroju powiatowym nadwyżki (deficytu) podaży siły roboczej w wybranych zawodach, specjalnościach oraz rodzaju  działalności gospodarczej. Uzyskane informacje dają możliwość zapoznania się ze skalą niedostosowania struktury zawodów, specjalności do wymagań i oczekiwań pracodawców. 
Publikacja składa się z części analitycznej, poprzedzonej objaśnieniami podstawowych pojęć i definicji oraz części tabelarycznej, dostępnej w wersji elektronicznej na płycie CD.
W każdym z  rozdziałów części analitycznej przedstawiono metodologię stosowanych wskaźników. Wybrane zjawiska i relacje przedstawiono na wykresach i mapach.
W części tabelarycznej dane zaprezentowano w różnych przekrojach, w zależności od tematu i dostępności danych. Dodatkowo, w aneksie do tej części zamieszczono dane na temat stanu i struktury bezrobotnych  w 2010 r.

Pliki do pobrania

Do góry