Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pogranicze polsko-czeskie w liczbach 2009

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.03.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja zawiera charakterystykę pogranicza polsko-czeskiego opracowaną na postawie danych gromadzonych przez służby statystyczne w Polsce i Republice Czeskiej w ramach corocznych badań. Większość prezentowanych informacji dotyczy 2008 r.
Celem opracowania jest porównanie wybranych danych z zakresu sytuacji demograficznej i społeczno-ekonomicznej ludności zamieszkującej na obszarze pogranicza, a także prezentacja sześciu euroregionów polsko-czeskich.
Wydawnictwo składa się z trzech rozdziałów poprzedzonych uwagami ogólnymi. W pierwszym przedstawiono przekrojowe informacje statystyczne o Polsce i Republice Czeskiej, a także podziały terytorialne i statystyczne obowiązujące w naszych krajach. Rozdział drugi zawiera wybrane dane m.in. o ludności i warunkach życia, kulturze i turystyce, a także o gospodarce na pograniczu polsko-czeskim. W rozdziale trzecim przedstawiono informacje o prowadzonej współpracy transgranicznej w ramach euroregionów, a także ich aktualne mapy i wykazy członków.

Przekroje: Pogranicze polsko-czeskie, powiaty
Do góry