Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Leksykon podstawowych pojęć w statystyce polskiej, czeskiej i niemieckiej. Wyjaśnienia metodyczne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.01.2015

Przekazujemy Państwu publikację o charakterze metodycznym, opracowaną w celu ułatwienia interpretacji danych statystycznych o obszarach transgranicznych pogranicza polsko-czesko-niemieckiego. Zawiera ona obszerny zestaw definicji wybranych pojęć stosowanych w badaniach statystycznych prowadzonych przez resorty statystyki w Polsce, Republice Czeskiej i Saksonii.

Leksykon składa się z 15 działów tematycznych zawierających zestawienia polskich, czeskich i niemieckich definicji pojęć (oznaczonych odpowiednio symbolami: PL, CZ i DE), wyjaśnienia metodyczne oraz informacje o częstotliwości i najniższym poziomie udostępniania danych. W większości działów tematycznych pogrupowano definicje pojęć o tym samym lub zbliżonym znaczeniu, w celu ułatwienia analizy ich porównywalności.
W przypadkach dużych różnic w definicjach, informacje z poszczególnych krajów zaprezentowano oddzielnie. Wybór pojęć podyktowany był głównie dostępnością danych na poziomie regionalnym lub lokalnym, a także występowaniem definicji danego pojęcia w statystykach co najmniej dwóch krajów (w takim przypadku przy pojęciu znajdują się tylko dwie definicje).

Do góry