Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konkurencyjność powiatów województwa dolnośląskiego w latach 2004-2010

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 14.01.2013
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsze opracowanie jest kontynuacją tematyki podjętej w publikacji „Konkurencyjność powiatów województwa dolnośląskiego w latach 1999-2004” (wydanej w 2006 r.). Podobnie, jak w poprzedniej edycji, celem publikacji, jest porównawcza prezentacja poziomu konkurencyjności powiatów przy zastosowaniu taksonomicznych metod porządkowania liniowego, a w szczególności wskazanie, w oparciu o zaproponowany zestaw mierzalnych wskaźników, powiatów,  które  cechowała trwała przewaga konkurencyjna (bądź jednostek peryferyjnych), dystansów występujących między powiatami, lokaty danej jednostki w rankingu, a także określenie mocnych i słabych stron powiatów.
Opracowanie składa się z części analitycznej i tabelarycznej poprzedzonych opisem przyjętej metodologii. Analizę zamyka podsumowanie oraz graficzna prezentacja wyników w postaci bogatego zestawu map i wykresów. Informacje ujęte w części tabelarycznej zawierają wartości finalnych wskaźników diagnostycznych oraz wartości mierników i lokat powiatów w rankingu . Ten obszerny materiał empiryczny może być także wykorzystywany przez czytelników do innych, dodatkowych analiz.

Publikacja w sprzedaży:
Książka:
25 zł

Przekroje: województwo, powiaty
Do góry