Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wrocław i Lwów - miasta partnerskie 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.01.2016

Publikacja „Wrocław i Lwów – miasta partnerskie” jest pozycją wydawniczą przygotowaną w wyniku współpracy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu z Głównym Urzędem Statystycznym w Obwodzie Lwowskim. Celem jej jest przedstawienie i porównanie sytuacji społecznej i gospodarczej Wrocławia i Lwowa oraz pokazanie roli jaką miasta te odgrywały w swoich regionach i krajach w 2013 r.
Opracowanie zawiera zestaw podstawowych informacji statystycznych na temat m.in. demografii, gospodarki oraz warunków życia w obu miastach. Oprócz danych statystycznych, przedstawionych także w formie statystycznych portretów Wrocławia i Lwowa, zamieszczono historię obu miast, co pozwala na uchwycenie podobieństw i różnic pomiędzy nimi.
Mamy nadzieję, że niniejsze opracowanie okaże się interesującym źródłem informacji zarówno dla władz jak i społeczności obu miast. Przekazując Państwu publikację wyrażamy przekonanie, iż zawarte w niej informacje będą cennym źródłem wiedzy na temat potencjału miast partnerskich - Wrocławia i Lwowa.

Tagi

lwów
Do góry