Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zapraszamy na Święto Ulicy Oławskiej we Wrocławiu - 07.10.2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.09.2023

7 października 2023 r., po raz kolejny, Urząd Statystyczny we Wrocławiu oraz V Records, przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, organizują „Święto Ulicy Oławskiej”. To znane i lubiane wydarzenie łączy charakter pikniku rodzinnego z działaniami edukacyjnymi poprzez zabawę, rozrywkę i działania społeczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów. Jego historia sięga 2015 roku. Tegoroczna edycja wydarzenia otrzymała dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zmieniając tym samym swój charakter ze święta typowo miejskiego na regionalny i będzie jedną z imprez organizowanych w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach, „Święto Ulicy Oławskiej” odbędzie się w Parku Kulturowym Starego Miasta, w przestrzeni ulicy Oławskiej - od fontanny w kierunku Rynku. Partnerami tego wydarzenia są instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, podmioty zajmujące się rzemiosłem, wytwórstwem produktów regionalnych z województwa dolnośląskiego.

W programie zaplanowano wiele atrakcji:

  • Gry, konkursy, spacery miejskie z elementami gry terenowej
  • Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci z woj. dolnośląskiego
  • Przestrzeń DJ & live music, acoustic & more
  • Warsztaty tematyczne, szczudlarz, clown
  • Pokazy taneczne w przestrzeni ulicy
  • Relacje w mediach społecznościowych oraz film z całego wydarzenia.

W przeddzień imprezy, 6 października o godzinie 19, odbędzie się koncert w galerii Sztuka na Miejscu, podczas którego wystąpią m.in. uczniowie szkół wrocławskich z Sekcji Wokalnej MDK Krzyki oraz Ania Bratek, jedna z najciekawszych polskich wokalistek, znana ze Slow Sunset, Mów, współpracy z Adamem Sztabą i wieloma innymi gwiazdami polskiej sceny.

Serdecznie zapraszamy!

Kliknij na obrazek aby obejrzeć film

Link do filmiku Policji na Facebooku https://www.facebook.com/reel/683802040477229

 

 

Oławska

Do góry