Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Z wielkim żalem żegnamy Panią Prof. dr hab. Stanisławę Bartosiewicz

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
08.08.2022


wybitnego naukowca i dydaktyka, twórcę polskiej szkoły naukowej modelowania ekonometrycznego, wielowymiarowej analizy statystycznej i metod podejmowania decyzji w warunkach niepewności.

Zainicjowane przez Panią Profesor kierunki badawcze były inspiracją dla zainteresowań naukowych Jej uczniów. Potrafiła w prostej, zrozumiałej, często żartobliwej formie przedstawiać bardzo skomplikowane problemy naukowe.

Pani Profesor jest współautorką i redaktorem naukowym wielu podręczników i skryptów oraz opracowań naukowo-badawczych, m.in. dotyczących modelowania ekonometrycznego, realizowanych również na potrzeby praktyki gospodarczej.

Pani Profesor od lat bardzo blisko współpracowała z Urzędem Statystycznym  we Wrocławiu angażując się w jego działalność publikacyjną, wspierając swoją wiedzą praktyków i adeptów statystyki w ich dążeniu do poszerzania wiedzy statystycznej, w której była najwyższej rangi ekspertem. Uczestniczyła aktywnie w organizowanych przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Statystycznego konferencjach i  seminariach – wygłaszając referaty naukowe i biorąc udział w prowadzonych dyskusjach.

Pani Profesor pozostanie dla nas wzorem naukowca, pedagoga, człowieka ogromnej wiedzy, wielu talentów i wszechstronnych zainteresowań.

Współpraca z Panią Profesor była dla nas  największym zaszczytem.

Pani Profesor odeszła 20 lipca 2022 r.


Rodzinie i Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia składają

Dyrekcja i pracownicy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu

Do góry