Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego - 6 października

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.10.2017

6 października przypada Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To jedna z najczęściej występujących niepełnosprawności fizycznych wśród dzieci, z którą boryka się również młodzież i osoby dorosłe. W związku z tym dniem Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” organizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów. Kampania dedykowana jest 17 milionom osób na świecie dotkniętych Mózgowym Porażeniem Dziecięcym - MPD.

Celem kampanii #17milionów jest zwrócenie uwagi, że w przestrzeni publicznej marginalizuje się potrzeby osób z MPD, a mówienie o ich problemach wciąż bywa tematem tabu. 17 milionów to prawie tyle, co połowa ludności Polski. Ludzie z MPD mają problemy ze wzrokiem lub słuchem, poruszają się z trudem. Często potrzebują pomocy drugiej osoby, by radzić sobie z codziennymi czynnościami, ale czują tak samo jak my.


#17milionów ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Fundacja ,,Kolorowy Świat” pragnie zachęcić do tego, by uznać pewną odmienność wynikającą z ich uwarunkowań psychofizycznych za godną tożsamość, a jednocześnie bez ckliwej litości nieść im pomoc w wyzwaniach, jakie niesie życie.


Udział w kampanii #17milionów jest bardzo prosty! – można np.:

  • zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku przy pomocy nakładki „#17milionów” (https://www.facebook.com/profilepicframes/?query=17mil );
  • umieścić informacje o Kampanii #17milionów na swojej stronie internetowej i na profilu Facebook;
  • opublikować tylko swoje bądź grupowe zdjęcia z przyjaciółmi, rodziną, czy pracownikami trzymającymi w ręku kartkę z #17milionów;
  • przypiąć zielone wstążeczki na znak solidarności z osobami dotkniętymi MPD;
  • podświetlić budynek na zielono;
  • wziąć udział w Koncercie Charytatywnym #17milionów (więcej informacji na: http://bit.ly/2xKpGtT );
  • wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji: 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010 Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat „Darowizna – akcja 17 milionów”.

Szczegóły kampanii #17milionów dostępne są pod adresem: http://17milionow.pl/

Do góry