Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna – Zawody Okręgowe

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.01.2019

W dniu 9 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyły się Zawody Okręgowe Olimpiady Statystycznej 2018/2019 zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Zawody Okręgowe polegały na rozwiązaniu 2 testów pisemnych. Test A zawierał 29 pytań, a na jego rozwiązanie uczniowie mieli 45 min. Test B składał się z 3 zadań i trwał również 45 minut. Za oba testy można było uzyskać łącznie 80 pkt.

W województwie dolnośląskim do Zawodów przystąpiło 62 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcą etapu okręgowego został Łukasz Krzempek, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. II miejsce zajął Łukasz Orski z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, na III miejscu uplasował się Jaromir Bączkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników!

Fundatorami upominków dla zwycięzców etapu okręgowego oraz ich opiekunów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Narodowy Bank Polski Oddział we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Do etapu centralnego kwalifikuje się trzech najlepszych uczniów z każdego województwa oraz do 28 uczestników ze wszystkich okręgów z największą liczbą punktów, przy czym nie może być to mniej niż 50% możliwych do zdobycia punktów w zawodach okręgowych.

Lista uczniów zakwalifikowanych do Zawodów Centralnych zostanie opublikowana na stronie Olimpiady najpóźniej na 28 dni przed terminem I etapu Zawodów Centralnych.

Zawody centralne Olimpiady Statystycznej dla uczestników z województwa dolnośląskiego odbędą się 27 lutego 2019 r. w Urzędzie Statystycznym we Wrocławiu (etap pierwszy) oraz dla uczestników zakwalifikowanych do etapu drugiego 13 marca 2019 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Pliki do pobrania

Do góry