Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna - Etap okręgowy I Olimpiady Statystycznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.01.2017

13 stycznia 2017 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się etap okręgowy I Olimpiady Statystycznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Statystyczne, Główny Urząd Statystyczny oraz Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.


Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej składały się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W województwie dolnośląskim do części pisemnej przystąpiło 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, natomiast do części ustnej - 13.


Zwycięzcą etapu okręgowego został Janusz Pięta, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

GRATULUJEMY!


Do etapu centralnego kwalifikuje się zwycięzca etapu okręgowego z każdego województwa oraz do 54 uczestników ze wszystkich okręgów z największą liczbą punktów, przy czym nie może być to mniej niż 50% możliwych do zdobycia punktów w zawodach okręgowych.


Etap centralny odbędzie się 29 marca br. w Urzędzie Statystycznym we Wrocławiu (część pisemna) oraz 19 kwietnia br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie (część ustna).


„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział (…)”


Pliki do pobrania

Do góry