Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego z mieszkańcami

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 12.08.2019
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Postępujące zmiany w ustawodawstwie, jak również rosnąca samoświadomość obywatelska, prowadzą do upowszechniania nowych form współdecydowania obywateli o sprawach publicznych. Przemiany te były badane w 2015 r. przez zespół pracowników statystyki publicznej pod kierownictwem Karoliny Goś-Wójcickiej w ramach projektu Wsparcie systemu monitorowania polityki spójności w perspektywie finansowej 2007-2013 oraz programowania i monitorowania polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. Ważną konkluzją zrealizowanej wówczas pracy badawczej Pozyskanie nowych wskaźników dotyczących realizacji usług publicznych z zakresu partycypacji społecznej była propozycja włączenia badania dotyczącego szeroko rozumianej partycypacji publicznej do Programu badań statystycznych statystyki publicznej, jako elementu sprawozdawczości z zakresu samorządu terytorialnego.

Departament Badań Społecznych GUS i Urząd Statystyczny we Wrocławiu oddają w ręce Czytelników Zeszyt metodologiczny badania Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego z mieszkańcami, bazującego na wspomnianej powyżej pracy badawczej. Celem opracowania Zeszytu jest przedstawienie metodologii badania oraz wszystkich etapów jego realizacji, od początkowych założeń po prezentację danych wynikowych.

Do góry