Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

30 lat Euroregionu Nysa - wybrane informacje statystyczne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2021

Przekazujemy Państwu publikację opracowaną z okazji jubileuszu trzydziestolecia powstania Euroregionu Nysa – pierwszego Euroregionu utworzonego w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem wydawnictwa jest dostarczenie przekrojowych informacji statystycznych ilustrujących stan rozwoju społecznego oraz wybranych zagadnień gospodarczych na pograniczu polsko-czesko-niemieckim objętym współpracą w ramach Euroregionu Nysa, oraz ukazanie tendencji zmian opisywanych zjawisk w latach 1991-2020.

Opracowanie jest efektem współpracy statystyków Czeskiego Urzędu Statystycznego Przedstawicielstwa w Libercu, Krajowego Urzędu Statystycznego Saksonii w Kamenz i Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, tworzących grupę roboczą „Statystyka” w strukturach Euroregionu Nysa.

Zasadniczą część publikacji stanowią tablice statystyczne, w których zaprezentowano informacje dotyczące m.in. zagadnień z zakresu demografii, mieszkalnictwa, opieki medycznej, bezrobocia i turystyki. Dane liczbowe poprzedzone są komentarzem oraz uzupełnione ilustracją graficzną w formie kartogramów i wykresów.

Wyrażamy nadzieję, że niniejsza publikacja dostarczy Państwu wielu interesujących i przydatnych informacji o sytuacji na pograniczu polsko-czesko-niemieckim, na którym prowadzona jest współpraca transgraniczna inicjowana i wspierana od trzydziestu lat przez Euroregion Nysa.

Do góry