Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie spójności społecznej 05.02-30.05.2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.02.2018

BADANIE SPÓJNOŚCI SPOŁECZNEJ

Szanowni Państwo,

W dniach od 5 lutego do 30 maja 2018 r. na terenie całego kraju realizowane będzie Badanie spójności społecznej. W związku z tym być może to właśnie do Państwa mieszkania zawita jeden z naszych ankieterów w celu przeprowadzenia wywiadu. Jeśli tak się stanie, chcielibyśmy serdecznie prosić o wyrażenie zgody na wzięcie udziału w badaniu.

Współpracować z Państwem będzie odpowiednio przeszkolony ankieter, posiadający imienny identyfikator wydany przez Urząd Statystyczny w Państwa województwie. Udzielając ankieterowi odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszach, poniekąd staną się Państwo współtwórcami Badania spójności społecznej.

Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków. Jakość uzyskanych danych zależy zarówno od Państwa udziału w badaniu, jak również od rzetelności udzielanych odpowiedzi. Wnioski płynące z tego typu badań mają duże znaczenie dla rozwiązywania najpilniejszych problemów społecznych,  zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych. Zachowanie w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w trakcie badania zapewnia ustawa o statystyce publicznej (art. 10 i art. 54).

Badanie spójności społecznej ma charakter cykliczny i jest realizowane co kilka lat. Publikacje zawierające wyniki wcześniejszych edycji badania są dostępne na stronie internetowej GUS (www.stat.gov.pl). Analizy ogólnopolskich wyników ostatniej edycji badania zawiera m.in. publikacja „Jakość życia w Polsce w 2015 r.”, zaś wyniki w podziale na województwa zaprezentowane są w opracowaniu „Terytorialne zróżnicowanie jakości życia w Polsce w 2015 r.”.


Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i współpracę z Państwa strony!

Do góry